• Znaleziono 78 wiadomości.

• Ostatnia
Czeladzianki na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzi

1.06.2017 roku wzięłyśmy udział w XXIII sesji SdiM. Stało się to dzięki zrealizowanemu wcześniej projektowi: „ Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących system totalitarny. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej". Naszym opiekunem była p. A. Borzęcka, a projekt miał na celu upowszechnić historię Dzieci Potulic, bo taką nazwę zaproponowałyśmy dla ul. 35- lecia PRL-u w Czeladzi.

Przygoda w stolicy

Dnia 31.05. tego roku wyruszyliśmy w niezwykłą podróż do Warszawy, stolicy Polski. Musieliśmy wcześnie wstać, by zdążyć do sejmu, bo taki był pierwszy punkt naszej wycieczki. Po dokładnej kontroli przy wejściu poznaliśmy się z naszą przewodniczką i ruszyliśmy tunelami do głównego budynku.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców uczniów

Uczniowie naszego gimnazjum znowu w sejmie!!

Weronika Kwiatkowska i Katarzyna Chycka, jako laureatki OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU, będą 1 czerwca reprezentować Gimnazjum nr 2 w Czeladzi i nasze miasto w SEJMIE.

Prosimy zapoznać się z informacjami dotyczącymi konsultacji społecznych w sprawie przystąpienia miasta Czeladź do tworzonego na terenie województwa śląskiego związku metropolitalnego

Świąteczne życzenia

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i aby wszystkie życzenia okazały się do spełnienia i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia. Wesołych świąt!

Kasia śpiewa najpiękniej!

Miło nam poinformować, że nasza uczennica z klasy 3c Katarzyna Chycka zajęła I MIEJSCE W KONKURSIE REGIONALNYM DLA GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH LOVESONG FESTIWAL "ZAKOCHANEJ" PIOSENKI. Serdeczne gratulacje dla Kasi.

Gminny  Konkurs Recytatorski

7 marca 2017 roku w czeladzkiej Kopalni Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestników oceniali p. Bożena Podgórska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, p. Beata Marcinkowska, pracownik MPB oraz p. Konrad Bilski, rzecznik Kopalni Kultury. Naszą szkolę reprezentowały...

• Ostatnia