• Znaleziono 78 wiadomości.

• Ostatnia
Mosty  międzypokoleniowe cykl wywiadów z Seniora

1 marca 2017 r. w Galerii Sztuki „Elektrownia” odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Co zrobiłeś lub zamierzasz zrobić dla Seniora w swoim środowisku?” zorganizowanego z inicjatywy członków czeladzkiej Rady Seniorów. W gali wzięli udział również uczniowie Gimnazjum nr 2 w Czeladzi, którzy przeprowadzili z Seniorami cykl wywiadów zatytułowany ”Mosty międzypokoleniowe”.

Sukcesy literackie

Z radością informujemy, że uczennice Gimnazjum nr 2 w Czeladzi zostały laureatkami Powiatowego Konkursu „Literacka zimówka” zorganizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. Nicole Waligóra z klasy I zdobyła trzecie miejsce w kategorii: poezja, natomiast Marta Nowacka z III b zajęła III miejsce w kategorii: proza. Nicola Kaczorowska z III a została wyróżniona za opowiadanie.

W galaktyce talentów w WSB

W dniach 8 i 22 lutego 2017 roku uczniowie Gimnazjum nr 2 w Czeladzi, dzięki zaproszeniu prodziekana WSB w Dąbrowie Górniczej - pana Dominika Penara, mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach: „Logistyka oraz Bezpieczeństwo i Erognomia w Transporcie”.

1 września 2017 roku w całym kraju rozpocznie się wdrażanie reformy edukacji. Główne zmiany wprowadzane reformą od roku szkolnego 2017/2018 to przede wszystkim wprowadzenie 8-letniego kształcenia w szkołach podstawowych oraz brak naboru do gimnazjów. Nowe przepisy postawiły przed samorządami konieczność dostosowania sieci szkół do zmian wprowadzanych reformą.

Walentynkowy konkurs fotograficzny

Z okazji zbliżających się Walentynek ogłaszamy konkurs fotograficzny na najładniejsze zdjęcie związane z tematyką walentynkową Zdjęcia własnego autorstwa wysyłamy do 9 lutego na adres gim2fb[at]interia.pl 10 lutego zostaną one opublikowane na profilu naszej szkoły na Fb. Konkurs adresowany jest do uczniów oraz nauczycieli naszego gimnazjum

Zebranie semestralne

Przypominamy, iż 12 stycznia 2017r. (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące I semestr nauki. Serdecznie zapraszamy.

ŻYCZENIA NA NOWY ROK

W NOWYM ROKU 2017 WSZYSTKIM UCZNIOM, PRACOWNIKOM I ICH RODZINOM ŻYCZYMY SATYSFAKCJI I RADOŚCI. DUŻO OPTYMIZMU I WIARY W POGODNE JUTRO. NIECH NOWY ROK PRZYNIESIE WSZYSTKIM ŻYCZLIWOŚĆ I SPEŁNIENIE MARZEŃ. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!

"Za mundurem... młodzież sznurem" GŁOSUJEMY!!!!

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu na projekt edukacyjny realizowany w naszym gimnazjum w ramach projektów edukacyjnych Nowej Ery. Link do projektu http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa7/projekty/pokaz/1851.html

Sukces w Regionalnym Konkursie Dziennikarskim

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Marta Nowacka została laureatką Regionalnego Konkursu Dziennikarskiego zorganizowanego przez Industrialne Centrum Kultury w Rybniku. Trzecioklasistkę wyróżniono za tekst „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który jest wywiadem z Kają Wilczak z klasy IIa - mistrzynią Europy w nordic walking.

Osoby zainteresowane reformą edukacji zapraszamy do zakładki gimnazjum/reforma edukacji.

• Ostatnia