• Znaleziono 78 wiadomości.

• Ostatnia
Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej

8 listopada 2016 r. uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum nr 2 w Czeladzi odwiedzili siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem tej wizyty było poznanie specyfiki pracy strażaków. Gimnazjaliści z zainteresowaniem obejrzeli nowoczesny sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych, w tym wozy strażackie wraz z wyposażeniem. Uzyskali również odpowiedzi na pytania dotyczące różnorodnej działalności OSP.

Święto Niepodległości

W dniu 10.11.2016r odbył się w naszym gimnazjum uroczysty apel z okazji Świeta Niepodległości.

W amerykańskim stylu ;)

W celu podniesienia komfortu użytkowania szatni Gimnazjum nr 2 zakupiło szafki dla uczniów naszej szkoły.

Gimnazjaliści nie płaczą, czyli lekcja w kinie

Kolejny raz uczniowie Gimnazjum nr 2 w Czeladzi wzięli udział w organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie „ Lekcji w kinie”. Projekt ten, rekomendowany przez rzeczoznawców MEN, ma na celu przekazanie wiedzy i kształcenie nawyków umożliwiających krytyczny odbiór i interpretację dzieła filmowego jako komunikatu estetycznego.

Jesienne lekcje teatralne

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są” Tove Jansson

Z zawodami przyszłości online

13 października 2016 r uczniowie trzecich klas Gimnazjum nr 2 w Czeladzi wzięli udział w e- konferencji przygotowanej i transmitowanej przez WsiP w ramach IV Ogólnopolskiego Dnia Planowania Kariery.

Mistrzowie kodowania

Gimnazjum nr 2 w Czeladzi zostało zakwalifikowane do udziału w IV edycji projektu „Mistrzowie kodowania”. W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję wziąć udział w lekcjach programowania, a nauczyciele zdobyć kompetencje w zakresie nauczania programowania. Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa.

Dzień Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole uczestnicząc w uroczystej akademii, której scenariusz z uwagi na smutne okoliczności został znacząco zmieniony. Wesołe scenki, wierszyki i piosenki ustąpiły miejsca poezji i prozie, która wprowadziła nas w chwilę zadumy i pozwoliła zastanowić się nad nieuchronnością przemijania...

Breakfilaktyka

...czyli radość życia wypływa z pasji. 7 października uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przeprowadzonych przez grupę taneczną Butterfly Crew, działającą z ramienia Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Moderato, której członkowie pracują na co dzień z dziećmi i młodzieżą .

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Breakfilaktyka
Pierwsza  musztra z czerwonymi beretami

23 września 2016 r. pierwszoklasiści z Gimnazjum nr 2 w Czeladzi wzięli udział w dniu otwartych koszar 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie. Przybyłych gości powitała orkiestra wojskowa. Następnie zostali podzieleni na grupy, które oprowadzane były przez żołnierzy batalionu po kolejnych punktach pokazowych

• Ostatnia