Jesteś na: Strona główna / Działalność / Comenius Project / Hiszpania

Krakowiak w Hiszpanii

W dniach 8-12 stycznia 2013 roku mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wizycie roboczej w ramach projektu Comenius „SOS Students Online Safety”. Przez pięć dni mieszkaliśmy w domach hiszpańskich rodzin w miasteczku Zaragozza. Przez ten czas sporo dowiedzieliśmy się na temat tradycji, obyczajów i kultury naszych nowych przyjaciół. Zwiedziliśmy muzea, katedry, zobaczyliśmy wiele wspaniałych miejsc, dzięki czemu doceniliśmy urok i piękno tego wspaniałego miasta.

W pierwszym dniu wizyty w  Hiszpanii reprezentanci wszystkich szkół partnerskich spotkali się w szkole Santa Rosa. Każdy z nas pokazał filmy i prezentacje na temat naszych miast, państw i szkół. Mogliśmy również zwiedzić szkołę oraz zobaczyć akademię przygotowaną przez naszych hiszpańskich kolegów i koleżanki. Uczniowie szkoły hiszpańskiej zaprezentowali narodowe tańce szkół uczestniczących udział w projekcie

Z wielką przyjemnością podziwialiśmy wykonanie naszego Krakowiaka. Resztę dnia spędziliśmy zwiedzając miasto. Bardzo podobała nam się Nuestra Señora del Pilar, bazylika o czterech wieżach i jedenastu kopułach, zbudowana na przełomie XVII/XVIII w oraz La Catedral del Salvador. Niezwykłe wrażenie zrobił na nas El Palacio de La Aljafería, pałac mauretański wzniesiony z inicjatywyAl-Muqtadir’a, jako rezydencja królów Hudi, będący świadectwem architektury islamu.

Pałac ten olśnił nas swoją wielkością i pięknem.

Następnego dnia z samego rana wyruszyliśmy z naszymi opiekunami do szkoły, aby tam na zajęciach spędzić czas z uczniami z innych krajów. Następnie  zostaliśmy oprowadzeni po muzeach, gdzie zostaliśmy zapoznani z historią miasta jak i państwa, a także wiele  dowiedzieliśmy się na temat kultury starożytnych Galów.

Kolejnego dnia czekało nas wiele atrakcji. Rano udaliśmy się do szkoły z naszymi opiekunami, tam właśnie odbyła się przygotowana specjalnie dla nas lekcja astronomii w języku angielskim. Następnie, po zakończonych zajęciach rozeszliśmy się do domów, by tam spędzić nieco czasu z naszymi gospodarzami. Wszyscy zostaliśmy zabrani w jakieś piękne i ciekawe miejsca w Zaragozzie. Jednak to nie wszystko! Tego samego wieczoru Hiszpanie zorganizowali dla nas kolację w restauracji włoskiej, gdzie bawiliśmy się do późnych godzin. Niestety, następnego dnia po południ musieliśmy wracać do naszych krajów.

Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z podróży i gościnności naszych kolegów oraz nie możemy się doczekać, aż to my będziemy gościć obcokrajowców w naszych domach.

uczniowie Gimnazjum nr 2 : Maciej Tadej, Mikołaj Dryja, Michał Lech oraz koordynator projektu Katarzyna Pilc

Redakcja strony: Hiszpania Rejestr zmian

• Pierwsza publikacja:Toczek Justyna2016-03-21 09:24:03