Jesteś na: Strona główna / Działalność / Comenius Project / Nasz projekt

Nasz projekt

„Students Online Safety – SOS”

Początek roku szkolnego jest zawsze okresem czynienia planów i nowych zadań. Mamy ogromny zaszczyt zawiadomić o sukcesie, jaki nasza szkoła odniosła z początkiem tego roku szkolnego. Agencja Narodowa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie po ocenie formalnej i merytorycznej zaakceptowała wniosek Gimnazjum nr 2 w Czeladzi i skierowała do realizacji projekt pt : „Students Online Safety – SOS”. Projekt będzie realizowany w ramach programu „Uczenie się przez całe życie – Comenius”. Na jego realizację otrzymaliśmy grant w wysokości 20 000 Euro.

Projekt będzie realizowany w latach 2012-2014. W ramach wyjazdów zagranicznych zostaliśmy zobligowani do zrealizowania 24 mobilności. Będziemy współpracować z 7 szkołami : z Cypru, Niemiec, Grecji, Hiszpanii, Turcji, Finlandii i Słowenii. Głównym celem naszego projektu jest zwrócenie uwagi naszych uczniów jak i rodziców i nauczycieli na korzystanie z Internetu w bezpieczny sposób, nie narażając siebie i innych na zagrożenia. Dzięki uczestnictwu w naszym projekcie chcielibyśmy promować ideę bezpieczeństwa w sieci.  Skupimy się na takich zagadnieniach jak: cyberprzemoc, reputacja w sieci, strony bezpieczne i niebezpieczne, zagrożenia i konsekwencje niewłaściwego używania Internetu, telefonów komórkowych oraz nowych technologii, wykradanie danych, uzależnienia od komputerów.

Efektem współpracy między szkołami partnerskimi będzie zbiór prac i nagrań związanych z naszym tematem. Będą to : plakaty, filmy, ulotki, przedstawienia teatralne, „Kodeks bezpiecznego używania Internetu”. Będziemy również organizować liczne spotkania ze specjalistami dla rodziców i nauczycieli, edukując ich na temat zagrożeń płynących z sieci. Wspólnie stworzymy stronę internetową, na której będziemy umieszczać nasze prace, sprawozdania z wizyt partnerskich oraz wymieniać poglądy na tematy związane z projektem. Nasi uczniowie będą mieli możliwość pogłębiania znajomości języka angielskiego oraz doskonalenia swoich kompetencji matematycznych, naukowo – technicznych i informatycznych, komunikując się z kolegami podczas realizacji projektu za pomocą Internetu.

Projekt taki jak ten pozwoli na poznanie nowych kultur, angażowanie uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi w realizację zadań, wykazanie się tolerancją oraz zrozumieniem różnych punktów widzenia. Mamy nadzieję, że pomoże on nam stać się lepszymi i odpowiedzialnymi Europejczykami. Mamy świadomość o czekającym nas ogromie pracy, jednak radość i duma z osiągniętego celu i prestiżu, jakim cieszy się Gimnazjum nr 2 jest źródłem zapału do pracy

Redakcja strony: Nasz projekt Rejestr zmian

• Pierwsza publikacja:Toczek Justyna2016-03-21 09:09:13