Jesteś na: Strona główna / Działalność / Pracownia komputerowa

Pracownia komputerowa

W ramach projektu MEN "Pracownie komputerowe dla szkół" w Gimnazjum nr 2 w Czeladzi powstała nowoczesna pracownia komputerowa, współfinansowana ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dyrekcja i nauczyciele przeszli odpowiednie szkolenia, aby zapewnić optymalne wykorzystanie sprzętu w nauczaniu poszczególnych przedmiotów w różnych wariantach organizacyjnych (lekcje w pracowni komputerowej oraz poza nią z wykorzystaniem zestawu mobilnego).
Po spełnieniu wymogów technicznych, czyli przygotowaniu sali, łącza internetowego, zabezpieczeń elektrycznych i antywłamaniowych szkole przekazano pracownię wyposażoną w serwer wraz z oprogramowaniem Microsoft Small Business Server 2003. W sali znajduje się 10 stanowisk komputerowych dla uczniów, skaner, drukarka sieciowa, wideoprojektor, komputer przenośny, urządzenia sieciowe. Komputery posiadają napędy DVD, 17 calowe monitory LCD, oprogramowanie Windows Vista, pakiet Office 2007, oprogramowanie antywirusowe oraz zabezpieczające przed treściami niepożądanymi z Internetu "Cenzor".
Podjęte działania przygotują uczniów do życia w globalnym społeczeństwie informacji i usprawnią komunikację w systemie oświaty, a tym samym spełnią istotne cele EFS

Redakcja strony: Pracownia komputerowa Rejestr zmian

• Pierwsza publikacja:Toczek Justyna2016-03-06 23:35:46