Jesteś na: Strona główna / Działalność / Comenius Project / Słowenia

Za oknami... Adriatyk i Alpy

Słowenia to kolejny kraj, z którym Gimnazjum nr 2  w Czeladzi realizuje unijny program: „Uczenie się przez całe życie – COMENIUS.

To małe, śródziemnomorskie państewko wciśnięte jest między państwa o odmiennej narodowości, języku i kulturze: Włochy, Austrię, Węgry.

Nasza partnerska szkoła położona jest w nadmorskiej miejscowości Koper.

Jest to szkoła podstawowa, do której uczęszczają uczniowie przez 9 lat. Budynek szkoły został wybudowany zaledwie siedem lat temu i zadziwił nas wszystkich wielkością, doskonałym wyposażeniem, rozmiarem trzech sal, a raczej hal sportowych, a zwłaszcza widokiem z sal lekcyjnych. Za oknami szkoły z jednej strony widoczne są Alpy, a z drugiej zatoka Morza Adriatyckiego – marina z niezliczoną ilością jachtów.

Pracowaliśmy jak zawsze w dużej grupie 40 osób, dyskutując na temat cyber przemocy, bezpieczeństwa w sieci i wybieraliśmy najciekawszy plakat dotyczący „Students Online Safety – SOS”. W wolnych chwilach spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami nadmorskich miejscowości Słoweńskiej Riwiery,  niestety w deszczu ( typowym dla tego rejonu Europy o tej porze roku).

Następne spotkanie partnerskich szkół Comeniusa w ....w Czeladzi.

Mariola Kozieł i  Agnieszka Kacperek

Redakcja strony: Słowenia Rejestr zmian